رزین و مواد شیمیایی

رزین ترشح هیدروکربن بسیاری از گیاهان ، به ویژه درختان مخروطی است ،این ماده به دلیل ترکیبات شیمیایی و کاربردهای  مانند لاک و چسب ، به عنوان منبع مهم مواد اولیه برای سنتز آلی ، یا بخور و عطر ارزشمند است .

رزین ، هر ترکیب آلی طبیعی یا مصنوعی متشکل از یک ماده مایع غیر بلوری یا چسبناک است رزین های طبیعی معمولاً مواد آلی ذوب شده و قابل اشتعال هستند که شفاف بوده و به رنگ زرد مایل به قهوه ای میباشند. آنها در ترشحات گیاهان ایجاد می شوند و در مایعات آلی مختلف حل می شوند اما در آب حل نمی شوند. رزین های مصنوعی دسته بزرگی از محصولات مصنوعی را شامل می شوند که برخی از خصوصیات فیزیکی رزین های طبیعی را دارند اما از نظر شیمیایی متفاوت هستند رزین های مصنوعی به وضوح از پلاستیک ها تمایز ندارند.

اکثر رزینهای طبیعی از درختان ، بخصوص کاجها و صنوبرها تراوش می کنند. تشکیل رزین در نتیجه آسیب دیدگی پوست درخت از باد ، آتش سوزی ، صاعقه یا علل دیگر رخ می دهد .

رزینهای شیمیایی  دارای مقاومت شیمیایی و حرارتی عالی و خاصیت چسبندگی قوی هستند. آنها برای ورقه ورقه ها ، چسب ها ، کفپوش ها ، آسترها ، پروانه ها و پوشش های سطحی استفاده می شوند..

قیمت :